Jesteśmy EKOODPOWIEDZIALNI

Lista aktualności << cofnij

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie naszej fimy Niczuk Metall-PL, czyli zdobyciu  głównej nagrody w kategorii Przedsiębiorstwo w IV edycji Konkursu EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE. Statuetki i dyplomy zostały wręczone podczas gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, która odbyła się 13 października 2014 r. w Poznaniu. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu "Ekoodpowiedzialni w biznesie" znaleźli się m.in. Danone, ZEW Niedzica, Carlsberg Polska, Unilever, Mazowiecka Spółka Gazownictwa oraz PKN Orlen, LOTOS i Dolina Nidy.

 

 


 


Celem konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw, które w swojej działalności uwzględniają aspekt ochrony środowiska i podejmują liczne inicjatywy wykraczające poza przepisy i normy wynikające z obowiązującego prawa.


Nagroda EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE jest dla naszej firmy bardzo cenna, bo przyznana przez niezależne grono ekspertów z zakresu ochrony środowiska, przedstawicieli resortu ochrony środowiska oraz instytucji pozarządowych – mówi Jakub Niczuk, Prezes Zarządu Niczuk Metall-PL Sp.j. Nagroda jest docenieniem naszych starań i osiągnięć w zakresie ochrony środowiska. Daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim motywację do podejmowania kolejnych inicjatyw i działań w tym zakresie. To także potwierdzenie, że obrana droga rozwoju firmy jest właściwa, a polityka odpowiedzialnego biznesu daje wymierne korzyści.
 


Ochrona środowiska naturalnego jest bardzo ważnym elementem przyjętej strategii firmy, która realizuje szereg przedsięwzięć ekologicznych i działań względem zmniejszenia zużycia czynników energetycznych, poszanowania wód, utrzymania parku maszynowego w idealnym stanie oraz ścisłego nadzoru nad procesami zachodzącymi z zastosowaniem substancji chemicznych.  Świadomość ekologiczna pracowników oraz cykliczne szkolenia na stałe wpisały się w funkcjonowanie firmy.

Więcej informacji na stronie: www.ecomanager.pl